was successfully added to your cart.

Komerční banka bude během následujících pěti let zajišťovat zvýhodněné úvěrové financování až pro 25 inkubovaných startupů ESA BIC Prague. Firmy mohou od Komerční banky získat zvýhodněný úvěr až 100 tisíc EUR, přibližně 2,7 milionu korun, se splatností až deset let.

„Partnerství a podpora projektu ESA BIC Prague jsou pro nás prestižní záležitostí, která v sobě spojuje jednak naše aktivní zapojení do mezinárodního uskupení podporující nejmodernější vesmírné technologie, ale také rezonuje s naší aktivní podporou začínajících českých podnikatelů a firem,“ uvedl Martin Ehrenberger, Manažer segmentového řízení pro malé podniky Komerční banky.

„Vedle finanční podpory získají úspěšní uchazeči i konzultační a poradenské služby jak v technologické, tak podnikatelské oblasti. K dispozici budou mít také marketingovou podporu a přístup do mezinárodní sítě partnerů,“ přibližuje generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera. „Žádosti o účast v projektu kosmického inkubátoru začneme přijímat již v polovině srpna,“ dodává.