was successfully added to your cart.

Najděte využití blockchainu v praxi a registrujte se do únorového Innovative Blockchain Hackathonu

V polovině února 2019 CzechInvest spolu se společností IBM uspořádá v Praze Innovative Blockchain Hackathon. Programátoři, grafičtí designéři, vývojáři a jiní techničtí nadšenci se díky němu dostanou k blockchainovým technologiím Hyperledger Composer a Hyperledger Fabric společnosti IBM. Jejich úkolem bude během 24 hodin připravit inovativní projekt, který navrhne využití těchto technologií v praxi.

Využití blockchainových technologií, tedy technologií užívajících sdílených transparentních databází, budou soutěžící týmy hledat ve čtyřech oblastech – fintech, e-government, doprava a logistika a vesmírné technologie. Pro vítěze je připravena finanční odměna ve výši 100 tisíc korun a hlavně podpora při dalším rozvoji jeho projektu.

Na účast v hackathonu připraví soutěžící lednové a únorové odborné workshopy, které je s technologiemi Hyperledger Composer a Hyperledger Fabric seznámí. Připraví je také na možné právní překážky, na které mohou jejich inovativní nápady narazit, a ukáží, co je vůbec možné na blockchainu v aktuálních byznysových podmínkách postavit.

„Blockchainové technologie mají obrovský potenciál. Šetří náklady a umí elegantně řešit i obtížné nápady. Mohou tak mimo jiné modernizovat i státní správu,“ vysvětluje Jana Šmotková z CzechInvestu.

Do hackathonu se mohou přihlásit týmy i jednotlivci. Podrobnější informace o Innovative Blockchain Hackathonu i workshopech, které mu předchází, včetně registrace pro účastníky, jsou dostupné na www.blockchainhackathon.cz.