was successfully added to your cart.

Vítězové Space Application Hackathon, který proběhl v rámci Czech Space Week, se 12. a 13. prosince 2018 vydali s týmem ESA BIC Prague navštívit EAC v Kolíně nad Rýnem a následně ESOC v Darmstadtu.

Členové Student dreamers navštívili Evropské astronautické centrum (EAC), které se nachází poblíž Kolína nad Rýnem. Centrum vedené astronautem ESA, Frankem de Winnem, se v posledních desetiletích stalo centrem pro výběr astronautů, školení, lékařskou podporu a dohled, stejně jako podporou pro astronauty a jejich rodiny během přípravy na let a během samotného letu. Činnosti centra zahrnují výběr a nábor nových astronautů ESA, plánování jejich úkolů a letových úkolů, přípravu a realizaci výcvikových programů astronautů pro kosmické mise na Mezinárodní kosmickou stanici (ISS).

Jejich další zastávkou bylo Evropské kosmické operační středisko (ESOC), tedy místo, kde ožívají všechny mise. Toto centrum pro provoz družic je domovem inženýrských týmů, které řídí kosmické lodě na oběžné dráze, řídí naši globální síť sledovacích stanic, navrhují a staví systémy, které podporují mise ve vesmíru. Od roku 1967 více než 70 družic ESA a jejích partnerů úspěšně odletělo z německého Darmstadtu, kde se ESOC nachází.

IMG_0143

IMG_0098