was successfully added to your cart.

Navrhnout, vyvinout, úspěšně otestovat a komerčně spustit mobilní aplikaci pro smartphony využívající polohové služby systému Galileo. To je cílem tříkolové soutěže MyGalileoApp, kterou vyhlásila Evropská agentura pro globální družicový a navigační systém (GSA) v Praze. Soutěž je otevřená vývojářům mobilních aplikací, podnikatelům, studentům, výzkumníkům i všem nadšencům, kteří mají rádi výzvy.

Hlásit se do ní mohou jednotlivci i týmy s maximálním počtem sedmi členů. Cílem je navrhnout inovativní aplikaci zaměřující se na oblast inteligentní navigace; rozšířené reality a her; geomarketingu a reklamy; fitness, sportu a zdraví; firemních aplikací; sociálních sítí; mapování, GIS a zemědělství; automatizované mobility; letectví; dronů; či financí. Aplikace by zároveň měla fungovat pro systémy Android i iOS.

GSA přijímá přihlášky do soutěže do 28. března 2019.

Odborná porota následně ohodnotí inovativnost, tržní potenciál, relevantnost pro Galileo a technickou proveditelnost přihlášeného návrhu. Vybere nejúspěšnějších 30 týmů, které postoupí do druhého kola. V něm budou po dobu dvou měsíců, během kterých jim budou k dispozici zkušení mentoři, vyvíjet beta verzi aplikace.

Na konci června 2019 zhodnotí dosavadní práci vývojářských týmů opět porota, která pošle do závěrečné fáze soutěže 10 finalistů s životaschopnými nápady. Finálové klání se bude konat v září 2019 a na výherce soutěže MyGalileoApp čeká cena 100 tisíc eur, stříbrný tým obdrží 50 tisíc eur, bronzový pak 30 tisíc eur.

Navigační systém Galileo je autonomní evropský Globální družicový polohový systém (GNSS), který by měl být obdobou americkému systému Navstar GPS a ruskému systému GLONASS. Na rozdíl od svých amerických a ruských „konkurentů“ se využívá výhradně pro civilní účely. Plně funkční by měl být v roce 2020.

Více informací a přihlášení najdete zde www.gsa.europa.eu/mygalileoapp

 

MyGalileoApp2