was successfully added to your cart.

V kosmickém inkubátoru ESA BIC Prague se snažíme hlavně o to, pomoci rozvíjet skvělé nápady našich start-upů. Většina firem vstupujících do inkubátoru měla ze začátku obavy, jak prodat svůj nápad, jak uspět, a to vše ve vesmírném průmyslu. Tom Hanks řekl ve filmu Apollo 13: „Dejte mi dost velkou páku a já pohnu světem“. Přesně tím se zřejmě řídí naše start-upy. Dali jsem jim pevnou půdu pod nohama a oni teď sklízí úspěchy nejen v České republice, ale i v zahraničí. Přečtěte si, jaké jsou nejzásadnější úspěchy našich firem v poslední době.

InsightART: máme nového Van Gogha?

O firmě InsightART, která přináší světově jedinečný a nejmodernější spektrální rentgen v oblasti inspekce a ověřování umění a pomáhá při ověřování autentičnosti díla jste již slyšeli mnoho.

I přes velké úspěchy a spolupráci například s NASA se firma snaží neustále zlepšovat a rozvíjet jejich metody a technologie ve výzkumu. Mezi poslední novinky v InsightART patří laserová mříž, která chrání umělecká díla během skenování před poškozením. Tímto procesem si prošel i obraz francouzské58612938_318092895531156_7122604168312782848_o venkovské krajiny signovaného jménem Vincent. Odborníci řeší, zda se jedná o originální dílo od Vincenta van Gogha. Díky InsightART zjistili, že pod vrchní olejomalbou krajiny se skrývá kresba ženské postavy a ta je nápadně podobná skice z Paříže, kterou skutečně nakreslil van Gogh. Vše nasvědčuje tomu, že bylo díky technologii české firmy objeveno dosud neznámé dílo Vincenta van Gogha za stovky milionů korun. Dílo je teď na přezkumu ve Van Gogh Museum v Holandsku. Nejen díky tomuto úspěchu se o InsightART začal zajímat i časopis Forbes, který mu věnoval čtyři strany v dubnovém vydání časopisu.

 

0NG Aviation: TOP startup na Slovensku i blízkém východě

Společnost NG Aviation uvádí nejmodernější řešení do pole digitalizace leteckých dat. Nabízí letištím produkt, který monitoruje provoz a integruje ho do digitální mapy letiště, což usnadňuje navigaci letovým dispečerům. Primární je pro NG Aviation nabídnout takovou službu, aby se práce s leteckými daty stala tak pohodlnou, jak je to jen možné. Firmě se její cíle daří zcela naplnit, což je znát i na investicích, které byly do firmy vloženy. Celkově investoři zainvestovali NG Aviation v hodnotě 2,5 milionů EURO. Úspěch slavila firma i v Dubaji a na blízkém východě obecně. Účastnila se zde mnoha akcí, mimo jiné i ATC fóra a aktuálně jednají o spolupráci s letištěm v Dubaji. Spoluzakladatelka NG Avation Simona Franková byla navíc Forbesem Slovakia zahrnuta mezi top 10 startupistek Slovenka. Časopis ji zařadil hned na třetí místo, na což jsme právem pyšní.

 

Aleego

Online platforma společnosti Aleego je na domácím trhu známa tím, že si zákazníci mohou rezervovat 53233302_1365768540230322_8188394289860968448_nautonomní drony za účelem snímkování. Data sesbíraná během letu vyvíjený systém zpracuje do přehledného reportu, který je posléze předán zákazníkovi. Aleego momentálně působí se svými drony v oblasti inspekce technologických zařízení a budov, výpočtů kubatur nebo 3D modelování o čemž informoval v rozsáhlém článku Technický deník.

Firma se se svým konceptem umístila mezi 21 nejlepších start-upů v rámci regionu V4 na Startup World Cup & Summit. Koncem dubna pak tým Aleego zaujal svou prezentací Thajskou delegaci ze sektoru vesmírného průmyslu, kterou hostil inkubátor ESA BIC Prague.