was successfully added to your cart.

První prosincový týden se v Helsinkách konal European Space Week.

European Space Week je přední událost ve světě kosmického průmyslu. Společně se zde potkají všichni členové komunity, předají si své nové poznatky a know-how a načerpají nové trendy budoucnosti.

Během této události se konalo také finálové kolo Galileo Masters. Našemu startupu Dronetag se podařilo vyhrát regionální soutěž, dostat se do TOP 10 z cca 200 přihlášených projektů a ještě k tomu vyhrát jejich hlavní cenu – vesmírného Oskara. Dronetag se tak dostal do E-GNSS Akcelerátoru, největšího akcelerátoru pro satelitní navigaci sponzorované Evropskou komisí.

Firma Dronetag vyvíjí chytré zařízení a softwarovou platformu pro identifikaci dronů (aby se nesrážely s letadly ani mezi sebou). Zakladatelé využili pro svůj start-up nového trendu v oblasti kontroly a komunikace – IoT (Internet of Things), díky kterému dělají drony chytřejší, propojené a bezpečné pro přístup do letového provozu. Svoji cestu začali na soutěži Space Application Hackathon, který ESA BIC pořádal. Následně se dostali i do našeho inkubátoru a nyní vyhráli vesmírného Oskara. Doufáme, že se jim takhle bude dařit i dál.