CZECH SPACE WEEK

Celorepublikový festival vesmírného objevování

Máte za to, že v České republice žádné kosmické aktivity neprobíhají? Opak je pravdou. Je to tu jedna hvězdná soustava vedle druhé. Aby lidé věděli, co všechno kosmického se v Česku děje, organizuje Ministerstvo dopravy a CzechInvest spolu s dalšími partnery spoustu vesmírných událostí v Praze, Brně i jinde po republice. V rámci Czech Space Weeku proběhnou akce pro veřejnost, akademii, děti, kosmo-fanoušky, startupy i průmysl.

Po vydařeném minulém ročníku Czech Space Year připravili jeho pokračování – Czech Space Week vol.2!

Letošní Czech Space Week zahájil soutěžní Startup weekend, dále se v Brně konal i průmyslový den, kde prezentovaly v budově planetária české firmy své kosmické aktivity veřejnosti a proběhl zde i vesmírný job fair. Do Prahy zase přijely úspěšné ženy z kosmických agentur, mimo jiné i Jennifer Ngo-Anh, která je vedoucí týmu pilotovaného a robotického průzkumu vesmíru Evropské kosmické agentury (ESA). Akademická, navigační i družicová pracoviště otevřely své dveře po celé republice. Závěrem celého týdne pak byl koncert Pražského filmového orchestru.

Objevování vesmíru je dobrodružstvím, které láká napříč sektory i generacemi. CZECH SPACE WEEK je jedinečná šance dozvědět se, jak se tajemný kosmos dobývá z české domoviny.

A jak probíhaly jednotlivé akce? Na to se koukněte na www.czechspaceweek.com.